е-марка еАкциз Datamatrix

Рішення eАкциз

Рішення з маркування та відслідковування алкогольних та табачних виробів для  виробників, імпортерів і дистриб’юторів у відповідності до вимог закону № 3173-IX про еАкциз на виробництві та операціях в логістиці.

Процес виробництва та імпорту товарів з еАкциз 

Цифрова державна система еАкциз відповідає за відстеження руху алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника та імпортера до кінцевого споживача з метою контролю повноти й своєчасності сплати сум акцизного податку за товари. На відміну від традиційної захищеної марки акцизу еАкциз має формат унікального для кожної одиниці продукції 2D-коду Datamatrix, нанесений на індивідуальне пакування. Код є носієм цифрового відбитка і зареєстрований в державному репозиторії даних Мінцифри. Репозиторій веде повну історію коду від створення до потрапляння в руки кінцевого споживача у вигляді послідовних подій, тому підробка такого коду чи навмисне перевикористання не можливі.

Карта процесу:

– Електронне замовлення кодів еАкциз;

– Нанесення і маркування товарів;

– Агрегація в групове пакування;

– Реєстрація подій еАкциз в державному репозиторії.

е-марка еАкциз Datamatrix

Електронне замовлення кодів еАкциз

Коди еАкциз являють собою унікальні серійні номери які за запитом автоматично генеруються державним репозиторієм Мінцифри і передаються електронними засобами обміну даними. Для роботи з репозиторієм на боці виробника чи імпортера слід використовувати систему для отримання, зберігання і обробки кодів еАкциз.  

Програмне забезпечення для роботи з кодами еАкциз

Gateway це інформаційна система з управління життєвим циклом кодів маркування для виробників з основними функціями:
– Інтеграція з державним репозиторієм для забезпечення автоматичного обміну даними;
– Ведення внутрішнього банку акцизних кодів;
– Керування машинами друку і верифікація нанесення (принтери, серіалізатори, лазерні маркувальники);
– Агрегація в групові пакування і маркування агрегатів;
– Інтеграція з ERP, MES системами;
– Звітність про використання кодів;

Gateway може працювати в автономному режимі як єдина і достатня програма для задач еАкциз. Відповідає засадам GMP.

е-марка еАкциз Datamatrix

Нанесення і маркування товарів

Носієм коду еАкциз для алкогольної продукції виступає окрема етикетка, або існуюча фірмова етикетка, в якій передбачено місце для нанесення коду Datamatrix. Також носієм може бути безпосередньо продукт чи його упаковка, що актуально для табачних виробів.

е-марка еАкциз Datamatrix

Технології нанесення 2D-коду еАкциз

Приклад використання на виробництві алкогольних напоїв:

Модуль друку Gateway виконує друк на рулоні етикеток за допомогою принтера з високою роздільною здатністю. Наші спеціалісти запропонують вам відповідний до матеріалу тип принтера з прямим друком чи термопереносом.

Подальше нанесення виконується ручним, механізованим чи автоматичним способом на поверхню. Відповідні інструменти це відділювачі етикетки та аплікатори. 

Дана технологія підходить як для виробництв з автоматичними швидкісними лініями, так і для маркування імпортованих партій на митних складах дистриб’юторів та імпортерів.

Приклад використання на виробництві тютюнових виробів:

Модуль друку Gateway виконує друк на інтегрованих у виробничу лінію лазерних чи струменевих маркувальниках.

Агрегація в групове пакування

Агрегація індивідуальних 2D-кодів еАкциз в блоки та ящики служить для контролю і спрощення обробки потоків даних. Відтак, агрегат маркується етикеткою, яка містить штрихкод і дані про вміст ящика. Агрегаційні коди підлягають реєстрації в державному репозиторії.

Смарт-агрегація

Програма Gateway має потужний, швидкий і ефективний механізм для виконання агрегацій рівня ящика і пелети з виконанням контролю на всіх ланках. 

Контроль полягає в виключенні неякісних відбитків Datamatrix, що можуть виникати в результаті нештатних ситуацій на виробничій лінії під час маркування. Спрощення обробки досягається завдяки створенню агреговано коду маркування, яким маркується групове пакування (ящик, блок). Таким чином, під час агрегації групове пакування отримує власну етикетку з відповідним штрихкодом, що дає змогу зчитувати на виробничих складах та складах дистриб’юторів лише штрихкод з ящика при реєстрацій подій Track&Trace без необхідності сканувати кожен продукт окремо. Агрегація може мати рівень ящика і палети.

е-марка еАкциз Datamatrix

Реєстрація подій виготовлення/імпорту і відвантаження в державному репозиторії

Державний репозиторій веде повну історію коду від створення до потрапляння в руки кінцевого споживача у вигляді послідовних подій. Передачі таких подій – обов’язок виробника і логістичної ланки в дистрибуції.

Відповідно до вимог еАкциз відбувається реєстрація кожної виконаної дії з кожним 2D-кодом на виробництві. В Gateway завдяки інтеграції з державним репозиторієм ці операції виконуються автоматично. Потужний модуль обробки помилок і збоїв забезпечує стабільність системи. 

Одним з важливих інструментів Gateway є валідація випуску продукції на ринок для недопущення потрапляння промаркованих товарів.    

Платформа GATEWAY – рішення для серіалізації та агрегації

Програмна реалізація повного спектра задач серіалізації продукції для еАкциз виконується програмою GATEWAY 

ПОСЛУГИ

Підбір та постачання

Інсталяція та запуск

Обслуговування та ремонт

Сервісні контракти

Резервний фонд обладнання

ПАРТНЕРИ

ZEBRA

  • Zebra глобальна корпорація з широким портфоліо рішень на базі обладнання для автоматичної ідентифікації та штрихкодування. Рішення Zebra ґрунтуються на простежуваності товарів і послуг в режимі реального часу.
  • Sytecs − Premier Solution Partner компанії Zebra Technologies.
  • Детальніше на сайті виробника www.zebra.com